Navigácia

Naše aktivity

 

EU objektívom žiakov

V projekte Ambasádorská škola Európskeho parlamentu naša škola vytvorila tím senior (Mgr. A. Suchárová, Ing. Z. Kohútová, Mgr. G. Frolišová) a junior ambasádorov (2.B1, 3.B2). 

Ich prvá aktivita smerovala k vytvoreniu  infomačného zdroja o EÚ (Infokútik EÚ) na našej škole.

        

Obsahuje rôzne materiály o EÚ, ktoré žiakov zvýšujú šance dozvedieť sa viac o fungovaní EU, aké európske práva a príležitosti nám dáva. 
 Naše EPAS aktivity v projekte Ambsádorská škola EP sú pravidelné aktualizované na facebooku +  na instagrame školy.

https://www.facebook.com/SukromnaStrednaOdbornaSkolaBukovecka17VKosiciach/

https://www.instagram.com/ssos_bukovecka17_kosice/ 

 

 MESIAC OKTÓBER 2018 

Symboly Európskej únie sa stali "top" témou pre žiačky 2.B1. Prostredníctvom konštruktívnych, komunikačných metód i pomocou didaktickej techniky sa vytvorili jednotlivé fotografie, ktoré vznikali v interiérii a exteréri školy. Ich farebnosť, kreativitu a myšlienku oceníte v samotných "exkluzívnych" kreáciách  v sekcii EPAS - fotografie/videá, na webe, facebooku a instagrame školy. 

 

                             

                             

                             

EU objektívom žiakov

Resumé 2.B1:

Cítila som sa veľmi dobre. Chvíle strávené na hodine inak ako v laviciach so spolužiakmi  a s učiteľkou som si veľmi užila.  Ak sa snažím, tak s pomocou ľudí som schopná vytvoriť tak nádherne veci, ako na hodinách s učiteľkou. Rozvíjala som predstavivosť, kreativitu a prácu v kolektíve.

Učiteľ by mal pomáhať žiakom a nasmerovať ich správnou cestou v tom čo robia, tak ako učiteľka nám, so všetkým, pomáhala.  Spoločne  sme z kúska papiera, kamienkov a lístia dokázali spraviť niečo tak nádherné, čo vystihuje našu zem.

Pri vytváraní tejto aktivity som sa cítila v spoločnosti mojich spolužiačok veľmi dobre. Máme dobrý kolektív a vieme sa dohodnúť. Mám rada kolektívne aktivity. Rozvíjala som kreativitu, spoluprácu, trpezlivosť, učili sme sa trpezlivosti pri vytváraní šablón.

Učiteľ bol náš „vodca“ a usmerňoval nás, radil nám a pomáhal. Pri tejto aktivite ma potešila dôvera zo strany pani učiteľky. Nečakala som, že naše výtvory budú tak pekné.

Som rada, že sme mohli byť súčasťou tohto projektu, rozvíjať svoje schopnosti a vzťahy v triede, ale aj to, že sme mohli podporiť našu školu.                          

 

           

    

ĽUDSKÉ PRÁVA INAK

Resumé 2.A:

Pri vytváraní aktivít som najprv mala strach, že ma nebudú všetci spolužiaci počúvať.  Snažili sme sa to pre nich urobiť zábavnou formou aby ich to bavilo a zobrali si aj niečo z tej hodiny.  Dozvedeli sme sa ako poznáme naše práva, či spolu dokážeme spolupracovať a zhodnúť sa na jednom. 

Rozvíjali sme spoluprácu, vedomosti o ľudských právach, férovosť.  Oboznámiť spolužiakov s ľudskými právami, pomocou aktivít ich zapojiť do hodiny a rozvíjať spoluprácu medzi sebou.

Vyskúšať si aké je to v roli učiteľa a či ma vôbec budu spolužiaci počúvať.  Pri tejto činnosti úlohu učiteľa vnímam ako koordinátora alebo animátora, v roli učiteľa mi bolo veľmi dobre.  Všetci spolupracovali, boli aktívni a nechali nás im všetko vysvetliť.

         

          

 

MESIAC NOVEMBER 2018

MY SME EU!

   

 

    MESIAC NOVEMBER 2018 

 

  Skvelý rozhovor i diskusia s europoslankyňou Monikou Beňovou o EÚ. Ďakujeme!

       

   

      

https://www.facebook.com/SukromnaStrednaOdbornaSkolaBukovecka17VKosiciach/videos/532605297202166/

 

MESIAC DECEMBER 2018 

 

ERAZMUS + PROJEKT "NO HATE, YES SOLIDARITY"

Mládežnícke výmeny 

                                                  

MESIAC DECEMBER 2018 

PROEDUCCO 2018

    

 

 

DEŇ KRAJÍN EU A ĽUDSKÝCH PRÁV

 

Mali ste už možnosť navštíviť všetky štáty Európskej Únie?

Deň Európskej Únie a ľudských práv. Deň, ktorým si pripomíname aj Deň ľudských práv na celom svete.  Naše žiačky a žiaci nám túto skúsenosť umožnili a vzájomne aj s vyučujúcimi si 10.12.2018 pripravili zaujímavý

 

Tradičné vyučovanie nahradilo vyučovanie interaktívne, plné nápadov a prekvapení.

Naša Cesta EÚ viedla postupne podľa vopred pripraveného harmonogramu jednotlivými krajinami - triedami EÚ.

 

V spolupráci so žiackou školskou radou si zástupcovia tried v mesačnom predstihu vylosovali dve krajiny EÚ, ku ktorým si pripravili prezentácie, informačné plagáty, originálne typické špeciality z národnej kuchyne, aj zaujímavosti z kultúrneho života.

 

Súčasťou predstavenia bolo aj poukázanie na ľudskoprávne otázky v danej krajine.

 

 

Po ukončení prehliadok štátov mali žiaci k dispozícii žetón, ktorým ocenili jednu krajinu – triedu, ktorej predstavenie sa im najviac páčilo.

Nové získané vedomosti a poznatky o 28 krajinách EÚ zúročili na záver „vyučovacieho“ dňa pri plnení kvízu, pozostávajúceho z otázok vyplývajúcich z jednotlivých prezentácií a vytvorených plagátov.

Ocenenie a výhru si odniesli žiačky z triedy 4.B2 za predstavenie Slovenska. Za najlepšie výsledky v kvíze boli ocenené 3 žiačky.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

          

 

 

MESIAC APRÍL 2019

 

BESEDA SO ZÁSTUPCAMI DOBROVOĽNÍKOV REGIONÁLNYCH STRETNUTÍ INICIATÍVY TENTORAZ IDEME VOLIŤ

Klik na link 
https://www.tentorazidemvolit.eu/why_vote

 

Diskusia: Prečo ísť voliť, nie je nám to jedno! Simulované a reálne voľby sa blížia!!! 


Podporme vyššiu účasť na európskych voľbách. Diskusia mala jasný cieľ = nie odporúčať, koho majú žiaci ľudia voliť: podpora samotného aktu voľby, aktu zapojenia sa do demokratického procesu a uskutočnenia voľby vedome a informovane. 
Podporujeme myšlienku sily medziľudskej komunikácie a budovanie komunity priaznivcov po celej Európe, ktorí by podporovali dôvod, prečo ísť voliť, a obhajovali samotnú myšlienku demokracie – že všetci spoločne rozhodujeme o tom, v akej Európe chceme žiť.☘️☘️☘️ 

 

 

    

 

MESIAC MÁJ 2019

 

"ŽIVÁ KNIŽNICA" (PRE DETI) A INFOSTRÁNOK O VOĽBÁCH PRE RODIČOV

      

 

MESIAC MÁJ 2019

DEŇ EURÓPY-3.MÁJ

        

 

MESIAC MÁJ 2019

SIMULOVANÉ VOĽBY DO EURÓPSEHO PARLAMENTU

 

 

 


Simulované voľby nielen pre denných žiakov, ale aj pre žiakov externého štúdia.

Vyskúšali sme si, ako by vyzerali celoeurópske voľby, keby sa priamo volili kandidáti európskych parlamentných politických strán. 

           

 

MESIAC MÁJ 2019

Rusko verzus Európska únia

 

Rusko versus EU-prezentácia

MESIAC MÁJ 2019

 

EU-EKOLOGICKY ÚSPEŠNE SEPARUJEME ODPAD

              

 

 

MESIAC JÚN 2019

Dokázali sme to!!! smiley

 

ĎAKUJEME ZA SKVELÚ PRÁCU A ENERGIU JUNIOR AMBASÁDOROM!!!

 

 

 

 

 

 

Novinky

Kontakt

 • Súkromná stredná odborná škola
  Bukovecká 17
  040 12 Košice
 • Riaditeľka školy
  tel.: +421 904 914 798

  Zriaďovateľ školy
  tel.: +421 902 509 122

Fotogaléria