O našej škole

Škola bola zriadená a zaradená do siete škôl Ministerstva školstva Slovenskej republiky v roku 1999 ako Obchodná  akadémia s akreditovanými študijnými  odbormi poskytujúcimi  stupeň vzdelania - úplné stredné odborné vzdelanieV roku 2001 sa konali 1. maturitné skúšky  v 2- ročnom pomaturitnom kvalifikačnom štúdiu Sociálno-právna činnosť. Postupným rozširovaním vyučovania ďalších študijných odborov popri skupine odborov Ekonomiky a organizácie, obchodu a služieb o študijné odbory zo skupín Právne vedy a Učiteľstvo, škola  dňom 1.9.2005 zmenila názov na Súkromnú strednú odbornú školu.

Originálnymi symbolmi školy sú: Logo školy - obrázok Delfína.

Hymna školy s názvom Naše logo Delfín.

Pre absolventov 9. ročníka ZŠ je štúdium bezplatné.

Vyučuje študijné odbory 3 odborných škôl, Pedagogickej akadémie, Sociálno-právnej akadémie a Obchodnej akadémie. Ako prvá stredná odborná škola v Košiciach  má akreditáciu Ministerstva školstva Slovenskej republiky na vyučovanie študijných odborov Sociálno-výchovný pracovník a Učiteľstvo pre materské školy a vychovávateľstvo. V školskom roku 2012/13 sme otvorili nový študijný odbor: Animátor voľného času.

Je centrom vzdelávania, športu a kultúry.

Absolventi školy sú predurčení pre vysokoškolské štúdium práva, verejnej správy, sociálnej práce, pedagogicko-psychologických disciplín, učiteľstva, biológie, sociológie a ekonómie. Sú dobre pripravení pre praktické uplatnenie sa v organizáciách.

Poslanie a predmet činnosti

• Je projektom zásadnej premeny spoločenského postavenia školy
  • Je centrom vzdelávania, športu a kultúry
  • Realizácia Ministerstvom školstva SR akreditovaných rekvalifikačných kurzov

V rámci projektu Otvorená škola  Súkromná stredná odborná škola  ponúka štúdium popri zamestnaní pre záujemcov, ktorí majú ukončené: úplné stredné vzdelanie alebo úplné stredné odborné vzdelanie s maturitou.